Specjaliści są zgodni. Zbilansowana dieta to podstawa zdrowia. Panuje powszechna opinia, że zdrowe odżywianie jest skomplikowana. To oczywiście nieprawda. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i będziemy czuć się lepiej. Po pierwsze jak najczęściej spożywajmy świeże warzywa i owoce. To prawdziwa bomba witaminowa dla naszego ciała. W codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć przetworów mlecznych takich jak jogurty czy kefiry. One są bogate w żywe kultury bakterii, które regulują codzienną pracę naszych jelit. Regularne picie jogurtów i kefirów w pewnym stopniu chroni nas przed tak zwaną “grypą żołądkową”.

Kolejny ważny element w naszym jadłospisie to oczywiście kasze i zboża. Wybierając pełnoziarniste pieczywo dostarczamy sobie odpowiednią ilość błonnika. Ten ostatni działa jak miotełka dla naszych jelit. Pomaga usunąć z organizmu wszelkie zbędne produkty przemiany materii.

Nie możemy zapominać o wodzie. To ona jest głównym budulcem naszego ciała. Bez wody nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować.