Naturalne spalacze tłuszczu to produkty, które powszechnie występują w świecie i wspomagają organizm w redukcji tkanki tłuszczowej. Są dużo bardziej bezpieczne i tańsze od specyfików produkowanych przez koncerny farmaceutyczne. Przyjrzyjmy się teraz najlepszym naturalnym spalaczom tłuszczu, które nie tylko pomogą nam spalić zbędną tkankę tłuszczową, ale będą też smacznym dodatkiem do potraw.

Imbir

Imbir działa korzystnie na cały układ pokarmowy, pobudzając wydzielanie enzymów trawiennych i neutralizujac kwasy żołądkowe. Jeśli chodzi o odchudzanie, to imbir znakomicie rozgrzewa organizm, powodując wzrost termogenezy. Dzięki temu nasz metabolizm znacznie się rozpędza i szybciej spala tkankę tłuszczową.

Cynamon

Cynamon również jest znakomitym termogenikiem, czyli substancją przyspieszającą przemianę materii. Dodatkowo, reguluje on poziom insuliny we krwi, dzięki czemu zmniejsza nasz apetyt. Prawidłowy poziom insuliny we krwi zmniejsza również ilość odkładającego się tłuszczu w organizmie.

Kurkuma

Kurkumina, która jest jednym ze składników kurkumy zmniejsza leptynoodporność. Leptyna jest hormonem regulującym apetyt, który wysyła do mózgu informację o tym, że żołądek jest pełny. Jeśli działanie tego hormonu jest zaburzone, to mamy większy apetyt, więc więcej jemy i szybciej przybieramy na wadze. Kurkumina zmniejsza także rozrost komórek tłuszczowych i pomaga w ich unicestwianiu. Oprócz tego wpływa także pozytywnie na działanie całego organizmu, a także zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory.

Dowiedz się więcej na http://www.sfd.pl/