Co z przyrostem mięśni?

Marzeniem każdego korzystającego z usług siłowni, jest duża objętość tkanki mięśniowej. Jej wytworzenie jest jednak ciężką pracą, często nie dającą zadowalających efektów ze względu na brak genetycznych predyspozycji do przyrostu w masę mięśniową. W takich wypadkach jedną z metod jest wykorzystanie specjalnych środków zwanych sterydami anabolicznymi. Ich działanie polega przede wszystkim na przyspieszeniu dzielenia się komórek, a co za tym idzie, powoduje szybszy wzrost masy mięśniowej. Anaboliki są również substancjami naturalnie występującymi w organizmie człowieka. Zalicza się do nich między innymi testosteron.

Winstrol na “masę”

Jednym z popularnych sterydów jest winstrol. To nazwa handlowa stanazololu. Jego specjalne właściwości to możliwość szybkiego budowania tkanek, dzięki czemu przy odpowiednio zbilansowanemu treningowi, możliwe jest uzyskanie dużych przyrostów masy mięśniowej. Tkanka ta określana jest mianem “suchego mięśnia”, gdyż wolna jest od wody oraz tłuszczowych składników. Przy użyciu tego anaboliku możliwe staje się szybkie oraz efektywne “wyrzeźbienie” ciała. Drogami stosowania winstrolu są doustna oraz iniekcyjna. Stosowanie zastrzyków pozwala osiągnąć lepsze efekty, ze względu na dłuższe działanie substancji w organizmie – nawet do 48 godzin, gdzie tabletki działają maksymalnie do 9 godzin.

Rynek anabolików

Sterydy anaboliczne są więc niezbędnym czynnikiem podczas budowania masy mięśniowej. Ich dawkowanie jest zależne od indywidualnych czynników, a także długości działania. Mimo wszystko potrzeba czasu oraz pracy na siłowni by zobaczyć w lustrze wymarzone efekty. Ceny sterydów na rynku są zróżnicowane oraz zależne od popularności danego produktu. Niektóre z nich takie jak metanabol są popularne od dłuższego czasu, a także relatywnie tanie, dzięki czemu zyskały dużą popularność wśród kulturystów – stosował ją Arnold Schwarzenegger czy Frank Zane. Podczas dobierania dla siebie anabolików warto zasięgnąć rady specjalisty z tej dziedziny, by w jak największym stopniu zmaksymalizować efekt działania sterydów na organizm.